Od pondelka 8.4. začína rekonštrukcia Žitnej ulice v Rači

tvr električka mesto
zdroj: Bratislava – hlavné mesto SR

Modernizácia Račianskej ulice je v plnom prúde. Popri týchto prácach začne Hlavné mesto Bratislava od pondelka 8. apríla opravovať aj Žitnú ulicu v Rači. V prvej etape od Hečkovej po Hybešovu ulicu v smere z mesta.

Práce na tejto etape budú trvať približne do konca mája. Uzavretý bude vždy len jeden jazdný pruh, vedľajší bude prejazdný. Postupne plánuje mesto opraviť celý úsek od Hečkovej po Detviansku obojsmerne, o ďalších etapách bude vopred informovať. Mesto zároveň prosí obyvateľov o trpezlivosť.

Cesta II/502: z Račianskeho mýta až do Vrbového

Cesta II/502, ktorá vedie z Bratislavy do Vrbového, je dôležitou dopravnou tepnou na Slovensku. Táto cesta spája mnohé mestá a obce na východnej strane Malých Karpát, ako sú Svätý Jur, Pezinok, Modra, a Limbach s Bratislavou, čím zohráva kľúčovú úlohu v regionálnej doprave. Jej celková dĺžka je 78,824 km, čo naznačuje jej významný dosah a spojovaciu funkciu medzi rôznymi časťami kraja​.

Tieto údaje naznačujú, že cesta II/502 je nielen kľúčovou dopravnou tepnou pre mnohých obyvateľov na východnej strane Malých Karpát. Kvôli vysokej intenzite dopravy je rekonštrukcia cesty nevyhnutnosťou.

Najčítanejšie

Najčítanejšie