Rozširovanie PAAS: Ako zaparkujete na parkovisku Štrkovec?

ružinov štrkovec parkovanie

25. októbra 2023 bola spustená ďalšia zóna regulovaného parkovania na území Ružinova – sídlisko Štrkovec. Je súčasťou zóny RU3 – Ružinov stred. Súčasťou tejto zóny budú postupne v priebehu rokov 2024 a 2025 aj sídliská Trávniky, Pošeň a Ostredky. Okrem zóny RU3 už v Ružinove funguje zóna RU1 – Nivy a časť zóny RU2 – Prístav – Mlynské nivy (časť Klingerova kolónia). 

Súčasťou zóny RU3 je aj parkovisko Štrkovec na Sabinovskej ulici v susedstve obľúbeného Štrkoveckého jazera. Na tomto parkovisku sa môže vodič stretnúť s viacerými značkami regulujúcimi režim parkovania v tejto časti. Súčasťou sú aj parkovacie miesta s obmedzeným užívaním.

Na pláne parkoviska nájdete presne uvedené, v ktorej časti platia aké pravidlá parkovania. Kde môžu parkovať rezidenti bez obmedzenia, v ktorých časových úsekoch môžu na vyhradených miestach parkovať aj obyvatelia iných častí mesta a v ktorej časti môžu nechať svoje auto bez platenia obyvatelia z iných regulovaných zón v Ružinove (Nivy, Starý Ružinov, Ružová dolina, Klingerova kolónia…). Ale aj to, kde nemôžete v istých časoch parkovať ani ako domáci.

Zelená farba

Pracovné dni od 24:00 – 12:00 bezplatne pre všetkých, v čase 12:00 – 24:00 spoplatnené parkovanie 1,5 €/hod. (okrem rezidentov s platnou parkovacou kartou).

Žltá farba

Pracovné dni, 07:00 – 08:00, 13:00 – 16:00 pre návštevníkov školy v počte 10 parkovacích miest (parkovacie miesta sú označené zvislým dopravným značením). Mimo vyhradeného času platí režim ako v zelenej časti.

Modrá farba

Pondelok – nedeľa, 00:00 – 24:00 bezplatne pre vozidlá rezidentov RU1, RU2, RU3 (držiteľa rezidentskej parkovacej karty vydanej v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy č. 6/2023 z 25. mája 2023 o dočasnom parkovaní motorových vozidiel, pre zónu regulovaného parkovania RU1 – Nivy, RU2 – Prístav – Mlynské nivy, RU3 -Ružinov stred.

Červená farba

V pracovné dni, 07:00 – 18:00 pre vozidlá Bratislavského samosprávneho kraja s povolením v počte 20 parkovacích miest (parkovacie miesta sú označené zvislým dopravným značením). Mimo vyhradeného času platí režim ako v modrej časti.

Parkovaciu kartu môžete získať po registrácii na www.paas.sk

Najčítanejšie

Najčítanejšie