Stavebné práce v Divadle Aréna sa blížia ku koncu

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začal v úvode roka 2022 s komplexnou rekonštrukciou Divadla Aréna. Stavené práce sa blížia ku koncu a budova divadla sa pripravuje na kolaudačné konanie.

„Ide o jednu z najvýznamnejších a najväčších investícii do kultúrnej infraštruktúry na území Bratislavského kraja za posledné dekády. Nielenže obnovíme unikátnu divadelnú budovu, ale vytvoríme jedno z najmodernejších divadiel na Slovensku. Rekonštrukciou posunieme kvalitu poskytovaných kultúrnych služieb na modernú úroveň 21. storočia, zatraktívnime prostredie a rozšírime aj obsahovú ponuku pre obyvateľov kraja, aj návštevníkov,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Stavebné práce sa blížia ku koncu

Za posledné týždne boli osadené všetky podlahy, dokončené maliarske práce, ako aj nainštalované svietidlá. Rovnako je namontovaná aj javisková technika (ťahy), opona a tiež osvetľovacia a zvuková technika. V súčasnosti zhotoviteľ realizuje dokončovacie práce a osádza koncové zariadenia a prvky do miestností. V objekte sa realizujú skúšky zariadení a nových technológií.

„Predpokladáme, že stavba bude dokončená v novembri, kedy zároveň župa požiada o spustenie kolaudačného procesu,“ upresnila vedúca oddelenia kultúry BSK Svetlana Waradzinová.

Práce na interiérovom vybavení aj exteriéri

Paralelne s kolaudáciou sa budú realizovať práce na interiérovom vybavení a exteriéri Divadla Aréna. BSK má v pláne vytvoriť verejnosti prístupný areál, ktorý sa bude využívať na rôzne kultúrno-spoločenské podujatia, prípadne príjemné posedenie pri káve na brehu Dunaja.

Na to, aby sa do priestoru mohla vrátiť divadelná prevádzka, bude ešte potrebné dokončiť interiérové vybavenia priestorov pre verejnosť, zariadiť herecké šatne, maskérňu, garderóbu a kancelárske priestory. Na jar 2024 očakáva župa kompletné dokončenie budovy spolu so zariadením a následným odovzdaním priestoru prevádzke Divadla Aréna. V druhom kvartáli 2024 by sa malo divadlo sťahovať do svojich vynovených priestorov s postupným spustením divadelnej prevádzkyDiváci sa tak môžu tešiť na oficiálne otvorenie zrekonštruovaných a zmodernizovaných priestorov v septembri novej divadelnej sezóny 2024/2025.

Celková investícia Bratislavského samosprávneho kraja predstavuje viac ako 10 miliónov eur.


Najčítanejšie

Najčítanejšie