Parkovanie v Bratislave má novinky – aplikácia aj platba formou SMS

tvr-paas

Systém Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS) má viacero noviniek. Medzi nimi nová mestská aplikácia PAAS, platba parkovného prostredníctvom SMS aj nové klientske miesto na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Novinkou je tiež možnosť predčasného ukončenia parkovacieho lístka.

Od spustenia PAAS v Bratislave mohli návštevníci zón platiť parkovné prostredníctvom niektorej z už existujúcich mobilných aplikácií externých partnerov. Aktuálne mesto prichádza s vlastnou. Novú mestskú aplikáciu vyvinuli priamo na magistráte z tímu inovácií a vie byť nápomocná vo viacerých situáciách. „Aby  platenie mobilom bolo čo najjednoduchšie, a hlavne, aby sme v prípade problémov mohli poskytnúť čo najkvalitnejšiu podporu, prinášame vlastnú mestskú aplikáciu, ktorá k systému PAAS určite patrí. S novou mestskou appkou nielen jednoducho uhradíte, predĺžite či skrátite parkovné, ale ak si s niečím nebudete vedieť rady, dostanete od mesta potrebnú podporu,“ uviedol hovorca hlavného mesta Peter Bubla.

Moderná aplikácia

V novej aplikácii nájdete napríklad mapu, ktorá automaticky určí vašu polohu a obsahuje rovnako aj informácie o záchytných parkoviskách. Viete si ňou predĺžiť, ale aj predčasne ukončiť vaše parkovacie lístk a zaplatíte len za skutočne spotrebovaný čas parkovania. Appka vás rovnako upozorní aj na končiacu sa platnosť parkovacieho lístka. Využijete v nej aj bonusovú či návštevnícku kartu, vrátane kariet vašich príbuzných. Aplikácia je dostupná v Google Play.

K mestskej aplikácii je k dispozícii aj zákaznícka podpora na infolinke 0800 222 888, potrebné rady ale dostanete aj prostredníctvom emailu či osobne na klientskych miestach. „Verejnosť už môže navštíviť aj nové klientske centrum na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu,“ doplnil Peter Bubla.

Platba už aj cez SMS. Je ale drahšia.

Dočkali sa aj tí, ktorí sú zvyknutí na platby cez SMS. Pri možnosti platby parkovného prostredníctvom SMS je potrebné zadať kód úseku parkovania, EČV vozidla, ktoré parkuje, a počet hodín parkovania (napríklad: 2035 XX123XX 1) a odoslať ju na číslo 2200. „Cena parkovania formou SMS, na rozdiel od platby prostredníctvom aplikácie či parkomatu, zahŕňa poplatky, ktoré si účtujú operátori,“ poznamenal Bubla.

Regulované parkovanie sa naďalej rozširuje

Regulované parkovanie v hlavnom meste sa stále rozširuje o nové zóny. Už o pár dní do bratislavského parkovacieho asistenta pribudne ďalšia lokalita, konkrétne Trávniky v Ružinove. Aktuálne si už obyvatelia s trvalým pobytom môžu vybaviť rezidentské karty.

Viac objasnil v reportáži zo 6.júna Peter Herceg, splnomocnenec magistrátu pre parkovaciu politiku:

Najčítanejšie

Najčítanejšie