Regulované parkovanie v lokalite Trávniky v Ružinove sa spustí v júni

tvr-paas-trávniky-parkovacia politika bratislava

V januári 2022 mesto spustilo prvé 3 zóny v Rači, Petržalke a Novom Meste, kde sa parkuje podľa celomestských pravidiel parkovania schválených mestským zastupiteľstvom v roku 2019. Systém regulovaného parkovania PAAS sa postupne rozširuje do ďalších mestských častí. V Ružinove sa regulovane parkuje v lokalitách Starý Ružinov, Nivy, na Štrkovci a v Klingerovej kolónii. Čoskoro pribudnú aj Trávniky.

Od 20.mája sa môžu obyvatelia lokality Trávniky registrovať do systému regulovaného parkovania PAAS. Regulované parkovanie v zóne RU3 plánuje mesto spustiť 19.júna. Po tomto dátume bude možné v zóne parkovať už len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného. Lokalita Trávniky bude rovnako ako susedná lokalita Štrkovec spoplatnená v čase od 12:00 do 24:00 cez pracovné dni hodinovou sadzbou 1,50 eur. Parkovacie karty o ktoré požiadate budú platné v oboch lokalitách zóny RU3, teda v lokalite Štrkovec aj v lokalite Trávniky.

Parkovaciu kartu vybavíte online

Parkovaciu kartu si môžete vybaviť jednoducho online cez stránku www.paas.sk. Registračný systém PAAS vďaka napojeniu na 5 štátnych registrov napríklad na základe vášho rodného čísla, automaticky overí vaše ďalšie osobné údaje a trvalý pobyt v Registri fyzických osôb. Na základe údajov z katastra nehnuteľností systém tiež automaticky skontroluje počet vydaných parkovacích kariet na konkrétny byt. Po zadaní EČV overí váš vzťah k vozidlu či platnosť technickej a emisnej kontroly v národnej evidencii vozidiel.

V prípade, že potrebujete s registráciou pomôcť, k dispozícii je infolinka 0800 222 888 každý pracovný deň od 8:00 do 18:00. Tak isto vám poradia prostredníctvom kontaktného formuláru, ktorý nájdete na www.paas.sk/kontakt. Samozrejme poradiť sa môžete aj osobne na niektorom z klientskych miest. V lokalite Trávniky bude od 3.júna k dispozícii klientske miesto v priestoroch Cultus Ružinov. Zoznam všetkých klientskych miest nájdete na www.paas.sk/kontakt

Najčítanejšie

Najčítanejšie