Bratislavská župa začala s opravou viacerých mostov

tvr bsk oprava mosty
Práce na moste medzi ZohoromLábom zdroj: BSK

Správca župných komunikácií II. a III. triedy v Bratislavskom kraji na základe vykonanej diagnostiky začal s rekonštrukciou viacerých mostných objektov.

Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja začala práce na moste medzi ZohoromLábom a rovnako rozbieha aj prestavbu dvoch mostov na Pezinskej Babe. „BSK má vo svojej správe 127 mostov a dva cyklomosty. Každoročne vykonávame na nich diagnostiku, zisťujeme mieru zaťaženosti a celkovo ich stav. Podľa toho určujeme priority, na ktorých mostoch treba čo opraviť,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

tvr bsk oprava mosty
zdroj: BSK

Opravy mostov sa začali

S opravou mosta III_002040-004 – M5453 medzi obcami Zohor a Láb cez Ondriášov potok začal správca župných komunikácií koncom apríla. Práce pozostávajú z opravy záchytných bezpečnostných zariadení na rímsach – zvodidlách. Práce sa realizujú v polovičnom profile. Dopravu v tomto úseku aktuálne riadi svetelná signalizácia. Predpokladaný termín ukončenia prác je koniec júna 2024.

Zároveň sa v týchto dňoch rozbehne prestavba dvoch mostov na ceste č. II/503 na Pezinskej Babe. Mosty sú od seba vzdialené cca 100 metrov. Predmetom rekonštrukcie je kompletná výmena mostného zvršku a príslušenstva mosta. Čiže železobetónových ríms a oceľových zvodidiel. Rekonštrukcia bude prebiehať v polovičnom profile. Aj na tomto úseku musia vodiči počítať s dopravnou svetelnou signalizáciou. Ak všetko pôjde podľa plánu, rekonštrukčné práce by chcel kraj ukončiť do konca roka 2024.

Najčítanejšie

Najčítanejšie