Univerzita Komenského oslávi 20 rokov od vstupu Slovenska do EÚ

tvr univerzita komenského bratislava 20 rokov EÚ

Na Deň Európy – 9. mája 2024, si pripomenieme 20 rokov od vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. Na Univerzite Komenského v Bratislave oslávia tento deň kultúrnym podujatím.

Oslava 20. výročia vstupu do EÚ bude od 10.00 do 20.00 h v Moyzesovej sieni v priestoroch Filozofickej fakulty UK. Podujatie prinesie koncert kapely Modré Hory, vystúpenie tanečnej školy Newschool, stand-up, ako aj prednášky a workshopy pod vedením expertov z kultúrnej a akademickej obce. V priestoroch Filozofickej fakulty UK bude aj jedinečná výstava víťazných študentských fotografií v rámci fotosúťaže Inšpirovaní Európou a slávnostný obed.

Oslava pre všetkých, stačí sa len zaregistrovať

Na podujatie sa musíte sa zaregistrovať do 30. apríla 2024 prostredníctvom tohto odkazu. Vstup je možný len s platnou pozvánkou a je zdarma. Akcie sa môže zúčastniť nielen akademická, ale aj širšia verejnosť. Každý registrovaný účastník a účastníčka získa lístok do tomboly a obed zdarma. Podrobnosti o programe nájdete na webovej stránke UK.

tvr univerzita komenského bratislava 20 rokov EÚ

Oslavy členstva v EÚ aj v iných krajinách

Podujatie je súčasťou projektu „Dvadsať rokov kultúrneho rastu v zjednotenej Európe“ s názvom CAMINO, ktorý odštartoval v marci tohto roka. Oslavy členstva v EÚ sa uskutočnia aj na ďalších ôsmych partnerských inštitúciách zo siedmich krajín strednej a východnej Európy. Budú jednou z kľúčových aktivít projektového konzorcia. Jeho cieľom je do februára budúceho roka zmapovať vplyv rozšírenia EÚ v roku 2004 na rôzne kultúrne aspekty a hodnoty nových členských štátov. A taktiež vytvoriť silnejšie kultúrne a akademické väzby v rámci strednej a východnej Európy. Výsledkom projektu bude funkčná sieť kultúrnej spolupráce medzi partnerskými univerzitami vrátane UK zastúpenej jej Filozofickou fakultou.

Najčítanejšie

Najčítanejšie