Vodiči pozor! Zóna Ružinov – Nivy je od rána do noci už spoplatnená

tvr parkovanie RU1 zmena

Od 15. apríla si v zóne Ružinov – Nivy už za parkovanie cez deň zaplatíte. Teda, pokiaľ samozrejme nie ste rezident alebo držiteľ bonusovej karty, vďaka ktorej máte k dispozícii dve hodiny bezplatného parkovania denne.

Hlavné mesto aj týmto krokom pokračuje v zjednocovaní časov regulácie v zónach systému Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS). Na Nivách k zmenám mesto pristúpilo na základe skúseností z prevádzky i podnetov od obyvateľov.

Jedna zóna – dva rôzne časy spoplatnenia

Zóna Ružinov – Nivy je od polky apríla rozdelená na dve lokality s rôznymi časmi spoplatnenia:

Lokalita RU1 – Nivy sever, ohraničená ulicami Trnavská cesta, Karadžičova, Záhradnícka a Bajkalská, bude po novom regulovaná od pondelka do nedele v čase od 8.00 do 24.00 h.

Lokalita RU1 – Nivy juh, ohraničená ulicami Záhradnícka (vrátane), Karadžičova, Mlynské Nivy, Prievozská a Bajkalská, bude regulovaná v rovnakom čase, ale „iba“ cez týždeň, teda od pondelka do piatku.

„Znamená to, že návštevníci zóny môžu parkovať od 24.00 do 8.00 h zadarmo. A od 8.00 do 24.00 h za nezmenenú hodinovú tarifu 1,50 eura,“ podotýka bratislavský magistrát. Rezidentská karta vydaná pre zónu RU1 bude naďalej platná v oboch lokalitách. Pre rezidentov zóny sa teda týmto nič nemení.

Nivy sever vyťažené aj cez víkend

Lokalita RU1 – Nivy sever susedí s lokalitou NM1 Tehelné pole v Novom Meste. Tá je vzhľadom na športové a kultúrne podujatia vo väčšej miere navštevovaná aj počas víkendov. Aj preto hlavné mesto zaviedlo reguláciu v tejto lokalite počas soboty a nedele. Posun regulácie zo 14.00 na 8.00 h vychádza zo skúseností z prevádzky tejto zóny a väčšieho náporu na parkovanie aj cez deň. V neposlednom rade sa tým zjednocuje čas regulácie so susednými zónami v Starom Meste a Novom Meste.

Najčítanejšie

Najčítanejšie