Beh dobrých ročníkov ovládli seniori z Ružinova

beh dobrých ročníkov rekord ružinov tvr čsob marathon
Seniori z Ružinova na ČSOB Bratislava Marathon

Hlavné mesto má za sebou jedno z najväčších slovenských bežeckých podujatí. Organizátori 19. ročníka ČSOB Bratislava Marathon vypredali všetky disciplíny, počet prihlásených atakoval métu 14.000 bežcov. Aj keď vrcholom bežeckého víkendu bol nedeľňajší maratón, pre bežcov nad 60 rokov sa vrchol podujatia odohral už v sobotu. Kategória Senior Run and Walk – Beh dobrých ročníkov totiž lámala tento rok rekordy.

Na štartovej listine v kategórii Beh dobrých ročnikov počet prihlásených atakoval hranicu 500 seniorov. Trať merala 4,2 km a podmienkou nebolo, že ju seniori museli len odbehnúť, ale pokojne ju mohli aj odchodiť svižným tempom.

Rekordný Ružinov

Ďalší rekord na tohtoročnom bratislavskom maratóne si môže zapísať mestská časť Ružinov. Na trať sa práve v rámci kategórie Beh dobrých ročníkov totiž postavilo 207 ružinovských bežcov a bežkýň a 7 podporovateľov – medzi nimi aj viacerí poslanci za Ružinov. Lucia Venczelová, Miroslav Bílik, Michal Sebíň, Michal Vicáň či zástupca ružinovského starostu Martin Patoprstý.

Dobré ročníky na trati od roku 2018

Kategória 60+ bola po prvýkrát začlenená do sprievodných podujatí maratónu v roku 2018. Po tom, čo rok predtým viacerí aktívni seniori pod taktovkou Janky Miklovičovej pôsobili na tomto športovom podujatí ako dobrovoľníci – pomocníci na trati. A tak sa v roku 2018 otvorila táto špeciálna kategória. Ako väčšia organizovaná skupina sa zúčastnili seniori z Dúbravky, tí ružinovskí sa na štart postavili individuálne.

Netrvalo dlho a súčasťou bratislavského maratónu a kategórie 60+ sa oficiálne stali aj seniori z Ružinova. Pod záštitou mestskej časti a starostu behajú odvtedy v tričkách s nápismi na hrudi – BEŽÍM ZA RUŽINOV. Do behu sa dokonca tak „zažrali“, že svojou odhodlanosťou a chuťou motivovali aj seniorov z iných mestských častí. Ružinovčania doslova rozbehali napríklad seniorov z Petržalky, ktorí sa na štart opäť postavili pod záštitou petržalského starostu. A tento rok dokonca prekonali stovku prihlásených. Podobný vplyv majú aktívni ružinovskí seniori aj na svojich rovesníkov zo Starého Mesta.

Šesťdesiatnici, sedemdesiatnici, osemdesiatnici či dokonca takmer deväťdesiatnici tak opäť dokázali, že vek je len číslo.

tvr maraton seniori dúbravka
Na štart sa postavili aj desiatky seniorov z MČ Dúbravka
Perfektná atmosféra na štarte
zdroj: FB Martin Chren – starosta Ružinova

Najčítanejšie

Najčítanejšie