Mesto zmení od 15. apríla čas regulácie pre zónu Ružinov – Nivy

tvr parkovanie RU1 zmena

Hlavné mesto pokračuje v zjednocovaní časov regulácie v zónach systému Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS). Najnovšie sa zmeny dotknú od 15. apríla zóny Ružinov – Nivy. Tá bude zároveň rozdelená na dve lokality s rôznymi časmi spoplatnenia. K zmenám pristupuje na základe skúseností z prevádzky i podnetov od obyvateľov.

Lokalita RU1 – Nivy sever, ohraničená ulicami Trnavská cesta, Karadžičova, Záhradnícka a Bajkalská, bude po novom regulovaná od pondelka do nedele v čase od 8.00 do 24.00 h. Lokalita RU1 – juh, ohraničená ulicami Záhradnícka (vrátane), Karadžičova, Mlynské Nivy, Prievozská a Bajkalská, bude regulovaná v rovnakom čase, ale „iba“ cez týždeň, teda od pondelka do piatku.

„Znamená to, že návštevníci zóny budú parkovať od 24.00 do 8.00 h zadarmo. A od 8.00 do 24.00 h za nezmenenú hodinovú tarifu 1,50 eura,“ podotýka bratislavský magistrát. Rezidentská karta vydaná pre zónu RU1 bude naďalej platná v oboch lokalitách. Pre rezidentov zóny sa týmto nič nemení.

Lokalita RU1 – Nivy sever susedí s lokalitou NM1 Tehelné pole v Novom Meste. Tá je vzhľadom na športové a kultúrne podujatia vo väčšej miere navštevovaná aj počas víkendov. Aj preto hlavné mesto zavádza reguláciu v tejto lokalite počas soboty a nedele. Posun regulácie zo 14.00 na 8.00 h vychádza zo skúseností z prevádzky tejto zóny a väčšieho náporu na parkovanie aj cez deň. V neposlednom rade sa tým zjednocuje čas regulácie so susednými zónami v Starom Meste a Novom Meste.

Najčítanejšie

Najčítanejšie