Zmena v parkovacej politike v bratislavskom Starom Meste

tvr bratislava staré mesto paas bonusová karta

Hlavné mesto pristúpilo k zmene, ktorá obyvateľom Bratislavy zjednoduší prístup do zóny SM0 Centrum – Panenská. Od 6.4.2024 bude počas víkendov v tejto zóne možné využiť bonusovú parkovaciu kartu. To znamená, že Bratislavčania budú môcť parkovať s bonusovou kartou v sobotu a v nedeľu v zóne SM0 prvé dve hodiny bez ďalších poplatkov. 

V zóne SM0 vzhľadom na vyšší nápor na parkovanie zaviedlo mesto reguláciu parkovania aj cez víkend, i keď so zľavnenou tarifou. Keďže ale centrum mesta je aj významným miestom stretávania sa a rôznorodých spoločenských a kultúrnych podujatí, mesto teraz pristupuje k zmene pravidiel používania bonusovej parkovacej karty. S cieľom zjednodušiť dostupnosť centra všetkým obyvateľom Bratislavy na krátkodobé parkovanie a zároveň nezhoršiť situáciu pre rezidentov. 

Dlhodobé parkovanie v zóne SM0 ostáva naďalej spoplatnené aj cez víkend

Táto zmena by nemala mať negatívny dopad na rezidentov zóny, nakoľko dlhodobé parkovanie ostáva aj naďalej spoplatnené aj cez víkend. Mesto očakáva, že možnosť využitia bonusovej karty v zóne SM0 cez víkend naopak prinesie benefit aj rezidentom zóny. A to v podobe nižšieho čerpania návštevných hodín z návštevníckej karty. Návštevy rezidentov budú môcť parkovať prvé dve hodiny zadarmo a až následne čerpať voľné hodiny z návštevníckej karty. Aj túto zmenu pravidiel v SM0 bude mesto sledovať a vyhodnocovať.

V prípade, že ešte nemáte bonusovú parkovaciu kartu, môžete o ňu požiadať na www.paas.sk. Bonusovú kartu môžu získať obyvatelia s trvalým pobytom kdekoľvek v Bratislave za sumu 10 eur/rok. Následne pri kúpe parkovacieho lístka v PAAS zóne, po zadaní EČV, na ktoré je vydaná bonusová karta, aplikácie a parkomaty automaticky odčítavajú čas najskôr z bonusovej parkovacej karty. Za prvé 2 hodiny parkovania v daný deň teda neplatíte. 

Bližšie informácie získate na klientskych miestach, na infolinke 0800 222 888 alebo na stránke www.paas.sk.

tvr bratislava staré mesto paas bonusová karta
zdroj: TASR

Najčítanejšie

Najčítanejšie