Nález vojenskej munície v bratislavskej Petržalke

bks munícia petržalka tvr
zdroj: Polícia SR

V utorok 5. marca v popoludňajších hodinách prišlo na linku 158 oznámenie o náleze väčšieho množstva vojenskej munície, ktorá bola nájdená pri výkopových prácach v blízkosti Betliarskej ulice v bratislavskej Petržalke. Na miesto sa dostavili policajní pyrotechnici.

Tí potvrdili, že sa jedná o muníciu z druhej svetovej vojny, a to konkrétne nemeckú protipechotnú mínu S-35. Nájdených bolo približne 400 kusov munície, ktorú policajti bezpečne odviezli z miesta. 

Pyrotechnici pokračovali vo výkopových prácach

Miesto nálezu policajti aj naďalej strážili a nasledujúce dni pokračovali v hľadaní ďalších prípadných kusov munície. Pyrotechnici počas druhého dňa našli ďalších 100 kusov munície. „Pripomíname, že v prípade nálezu podobnej munície s ňou v žiadnom prípade nemanipulujte a ihneď informujte políciu️. Následky neodbornej manipulácie s takýmito predmetmi by boli v prípade ich explózie fatálne️,“ informovalo Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave na sociálnej sieti.

Takmer 1100 kusov nevybuchnutej munície

Celkový počet nevybuchnutej vojenskej munície, ktorú zaistili policajní pyrotechnici počas troch dní v Petržalke na Betliarskej ulici je 1 095 kusov. Podľa bratislavskej krajskej polície jednotlivé kusy munície boli zaistené, prevezené z miesta nálezu a v dohľadnej dobe budú zničené.

Najčítanejšie

Najčítanejšie