Slovinský veľvyslanec navštívil Pezinok

tvr pezinok veľvyslanec Slovinsko

Mesto Pezinok poctil svojou návštevou veľvyslanec Slovinskej republiky Stanislav Raščan. Jeho návšteva sa niesla v priateľskom duchu. Celé stretnutie pozitívne sprevádzala veta, ktorú vyslovil slovinský veľvyslanec: „Sme veľmi blízke národy a ľudia.“

Na stretnutí s primátorom Pezinka Romanom Mácsom rezonovali témy spolupráce či už v oblasti vinohradníctva alebo cestovného ruchu. „Som veľmi rád, že si dnes môžeme povedať, ako budeme naše priateľstvo a vzájomné kontakty rozvíjať za účelom ich posilnenia, ale aj za účelom posilnenia Európskej únie ako projektu, ktorý dokázal celú Európu spojiť,“ povedal na stretnutí primátor Roman Mács. Podľa neho majú európske krajiny budúcnosť len vtedy, keď sa ešte viac spoja a prepoja.

Primátor Pezinka a veľvyslanec sa zhodli na potrebe rozvoja vzájomných vzťahov a budovaní spolupráce či už medzi oboma krajinami, ale aj slovinskými a slovenskými regiónmi a mestami. Zároveň neobišli ani fakt, že slovinské mesto Izola je už 20 rokov partnerským mestom Pezinka. Túto skutočnosť pripomenul primátor Roman Mács pri vymenúvaní spoločných menovateľov Slovinska a Slovenska. Veľvyslanec Slovinskej republiky si taktiež so záujmom pozrel expozíciu Mestského múzea v Pezinku, ktorým ho sprevádzala jeho riaditeľka Petra Pospechová.

Najčítanejšie

Najčítanejšie