Bratislavské bábkové divadlo sa vracia domov

televízia bratislavslého regiónu bábkové divadlo bsk rekonštrukcia

Bratislavský samosprávny kraj finišuje s rekonštrukciami viacerých kultúrnych a historických pamiatok v regióne. Jednou z nich je aj Bratislavské bábkové divadlo, ktoré má komplexne vynovenú starú časť a získalo aj úplne nové priestory.

Bratislavské bábkové divadlo aktuálne už začína všetko pripravovať na novú sezónu 2024/2025. „Stavebné práce sú ukončené, aktuálne prebieha kolaudačné konanie. Bola namontovaná a prevzatá projekčná, zvuková a svetelná technika. Nasledovať budú práce na interiérovom vybavení, inštalovaní nábytku. Potom sťahovanie, skúšanie a následné otvorenie. Bábkáč je veľmi obľúbeným a aj najnavštevovanejším divadlom v kraji. Získava za svoju tvorbu mnohé ocenenia na domácich i zahraničných pódiách. Takmer 10 rokov hrá v náhradných priestoroch, preto si takúto modernizáciu určite zaslúžilo. Bude to divadlo 21. storočia a zároveň najmodernejšie bábkové divadlo na Slovensku,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

televízia bratislavslého regiónu bábkové divadlo bsk rekonštrukcia

Bábkové divadlo kompletne vynovené

Komplexná obnova pozostávala z rekonštrukcie pôvodnej starej časti divadla a výstavby novej budovy, teda divadelnej sály a foyer vo dvore. Novinou je výťah. Nad sálou divadla je nová zelená strecha. Prispeje k zníženiu nákladov na vykurovanie aj chladenie budovy, plus zvýši zvukovú izoláciu a vizuálne spríjemní prostredie s priaznivým dopadom na životné prostredie.

Okrem javiska a hľadiska má divadlo už aj zázemie pre hercov, šatne, skúšobný priestor, kancelárie pre zamestnancov a umelecké dielne. Premenou prešlo foajé, ktoré bude nielen vstupnou bránou do divadla, ale fungovať tu bude detská cukráreň s interaktívnymi prvkami a na stenách sa budú môcť návštevníci začítať do stručnej histórie divadla. Nový workshopový priestor vznikol pod strechou na 4. poschodí a divadlo bude mať aj otvorený depozitár bábok, kam môžu návštevníci nahliadnuť a zistiť všetko o tom ako vznikajú bábky.

televízia bratislavslého regiónu bábkové divadlo bsk rekonštrukcia

Novú sezónu odštartuje divadko už na Dunajskej

Aktuálne hrá bábkové divadlo ešte stále v náhradných priestoroch Radošinského naivného divadla. Avšak novú sezónu „bábkač“ odštartuje v septembri 2024 už v nových priestoroch na staronovej adrese na Dunajskej ulici. Na návštevníkov čakajú prehliadky divadla, obľúbené predstavenia, ale aj nové projekty ako 0. ročník divadelného festivalu, ktorým by sa vrátila naspäť tradícia Bienále a mnohé ďalšie prekvapenia.

Najčítanejšie

Najčítanejšie