Ružinov sa pripravuje na slávnostné rozsvietenie 13-metrového vianočného stromčeka

televízia bratislavského regiónu ružinov cultus vianoce stromček
foto: CULTUS Ružinov

Ružinov, bratislavská mestská časť, sa tento rok môže tešiť na výnimočný vianočný zážitok. Prvýkrát bude pred Domom kultúry v Ružinove stáť impozantný živý vianočný stromček s výškou 13 metrov. Rozžiari sa už túto stredu, 6. decembra, pri príležitosti osláv Mikuláša.

Vianočný strom pochádza z neďalekej obce Tomášov. Venovala ho rodina Pörsökovská Tento smrekový strom vyrástol počas posledných 30 rokov do svojej impozantnej výšky. Vzhľadom na poveternostné podmienky a lokáciu stromu blízko domu a následne riziku jeho spadnutia, sa rodina rozhodla tento strom darovať práve Ružinovu. „Vianočný stromček pred Domom kultúry Ružinov symbolizuje spolupatričnosť a ducha Vianoc, ktorý spája našu komunitu. Sme vďační rodine, ktorá nám tento krásny strom darovala. Tešíme sa na slávnostné rozsvietenie spolu s Mikulášom. Verím, že toto bude začiatok tradičnej udalosti v Ružinove, ktorá nám všetkým prinesie radosť a pohodu v tomto sviatočnom období,“ uviedol starosta Chren.

Vianočný stromček má za sebou náročnú cestu

Proces prenosu stromu do Ružinova bol zložitý a vyžadoval si potrebu miestnych hasičov, elektrikárov a technikov. Elektrické káble museli byť dočasne odstránené, aby bol zachovaný bezpečný výrub stromu. Pri prenose nechvysokozdvižná plošina a nákladný automobil na samotný transport.

Ružinovčania už od dnešného dňa môžu obdivovať vianočný strom pred Domom kultúry. Stromček sa prvý raz slávnostne rozsvieti 6. decembra o 17:00 hodine na Mikuláša. Nebudú chýbať pôsobivé audiovizuálne efekty. V rámci vianočného podujatia je pre deti pripravený špeciálny program s možnosťou získania sladkej odmeny.

Pozrite sa na vzrušujúci priebeh transportu stromčeka až k do Ružinova.

Najčítanejšie

Najčítanejšie