Športovo-oddychový areál v Záhorskej Bystrici sa rozrastá

televízia bratislavského regiónu športové ihrisko záhorská bystrica

Mestská časť Bratislava – Záhorská Bystrica začala práce na multifunkčnom ihrisku s umelou trávou, mantinelmi, bránkami a sieťovým oplotením. Ide o II. etapu výstavby športovo-oddychového areálu, ktorý sa nachádza v lokalite Krče v Záhorskej Bystrici.

Na výstavbu multifunkčného ihriska získala bratislavská mestská časť dotáciu vo výške 250 000 eur z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na budovanie verejných športovísk. „Projekt realizujeme vďaka tomu, že sme boli úspešní v žiadosti o dotáciu z Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na budovanie verejných športovísk, ako jediná z mestských častí Bratislavy. Získali sme dotáciu vo výške 250 000 eur, ktorá nám pomôže rozšíriť športoviská v Záhorskej Bystrici,“ hovorí starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

Multifunkčné ihrisko bude hotové do konca roka

Ihrisko bude mať veľkosť 64×37 metrov s kobercovým trávnikom, mantinelmi a ochrannými sieťami. Bránky budú mať veľkosť 5×2 metre a označená hracia plocha bude spĺňať rozmery na futbalové turnaje. K dispozícii budú aj ďalšie dve tréningové bránky v rozmere 3×2 metre. Na ihrisku budú situované 4 vstupy pre hráčov a jeden vstup bude slúžiť na údržbu. Multifunkčné ihrisko realizuje spoločnosť Sportfinal s.r.o. a bude hotové do konca roka.

televízia bratislavského regiónu športové ihrisko záhorská bystrica

Športovo-oddychový areál sa postupne rozrastá

Po pumptracku, workoute, šachu a ping-pongu pribudne v športovo-oddychovom areáli multifunkčné ihrisko. Bude slúžiť pre širokú verejnosť, ako aj pre miestny futbalový klub MFK Záhorská Bystrica. V okolí multifunkčného ihriska pribudnú ďalšie lavičky a smetné koše. Plánovaná je aj predpríprava na osvetlenie, ktoré by malo byť osadené v prvej polovici budúceho roka.

Mestská časť Záhorská Bystrica sa snaží postupne vybudovať areál, ktorý ponúkne Bystričanom miesto na oddych a šport, spoločné stretávanie sa a priestor pre kultúrne a spoločenské akcie. Nový areál nahradil pôvodne plánovanú vybavenosť, ktorá sa tu mala nachádzať. Základnú školu, s ktorou tu uvažoval developer susedného projektu Pod Vŕškami. Mestská časť napokon uprednostnila jej umiestnenie v lokalite Holý vrch

Najčítanejšie

Najčítanejšie