Najväčší mládežnícky futbalový klub oslavuje 30 rokov

televizia bratislavského regiónu domino futbal

Futbalový klub SDM DOMINO oslavuje 30 rokov od svojho založenia. Najväčší mládežnícky futbalový klub na Slovensku má v súčasnosti 550 hráčov rozdelených do 27 tímov, z nich sú dva dievčenské. Týždenne sa im na 80 tréningoch venuje 55 trénerov, vrátane kondičných trénerov a fyzioterapeutov. Špecifikom klubu je dôraz nielen na športový ale aj osobnostný rozvoj mladých ľudí. V tejto sezóne klub začína so stavbou novej budovy s telocvičňami, šatňami a ďalším zázemím. Fond na podporu športu odsúhlasil na jej výstavbu sumu 1 100 000 eur.

Futbalový klub SDM DOMINO splnil v roku 2017 podmienky a bol zaradený medzi kluby s licenciou útvaru talentovanej mládeže. Okrem športového rozvoja detí a mládeže kladie dôraz aj na ich osobnostný rozvoj. „Chceme, aby futbal nebol cieľ, ale prostriedok k zodpovednému a férovému životu, ktorému sa učíme už na ihrisku,“ zdôrazňuje prezident klubu Tibor Reimer. Celý výchovno-športový proces je realizovaný saleziánskym štýlom v súlade s kresťanskými hodnotami. Na Domine začínal napríklad šprintér a halový majster Európy v behu na 60 metrov Ján Volko. Futbal tu hrávali aj úspešní hokejisti Adam Liška, Martin Fehérváry či Ondrej Rusnák. Odchovankyňou SDM Domino je tiež slovenská futbalová reprezentantka Tereza Mrocková. Viacerí súčasní členovia či odchovanci klubu hrávajú vo futbalových výberoch Bratislavského futbalového zväzu či reprezentácie.

televizia bratislavského regiónu domino futbal

Postupne sa vypracoval na najväčší mládežnícky futbalový klub

„ Začínali sme s 25 chlapcami, aktuálny počet hráčov a trénerov je neporovnateľne vyšší. Cez víkendy sa v priestoroch klubu odohrá v priemere desať domácich západov. Pôvodná budova, ktorú sme začali stavať pred dvadsiatimi rokmi už nepokrýva naše potreby,“ uviedol na margo aktuálnej aktivity klubu predseda Radovan Rumanovič. V novej budove budú väčšie priestory na kvalitnú silovo-kondičnú prípravu, rehabilitácie, šatne, priestory pre rozhodcov ale aj bezbariérové toalety. Vytvorí sa aj zázemie pre rodičov, aby mali kde stráviť čas počas tréningov, keď čakajú na deti v nepriaznivom počasí. „Rekonštrukcia priestorov nie je iba o zvyšovaní štandardu, je to hlavne o nutnom a hygienicky potrebnom rozšírení zázemia. Preto sa púšťame do veľkého projektu dobudovania priestorov,“ dodal Radovan Rumanovič. Žiaci SDM Domina hrajú 1. ligu Slovenského futbalového zväzu, dorastenci bojujú v 2. futbalovej lige. Časť mužstiev hrá ligu Bratislavského futbalového zväzu.

Blahoželal aj Marek Hamšík

Narodeninové oslavy prebiehali počas Dňa otvorených dverí na Domine a klubu zablahoželala aj slovenská futbalová legenda a manažér slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. „Po ukončení kariéry sa venujem rozvoju mládežníckeho futbalu v svojom klube Hamsik Academy v Banskej Bystrici. Viem preto, koľko práce a úsilia zo strany trénerov a aj rodičov je za fungovaním a rozvojom mládežníckeho futbalového klubu,“ uviedol M. Hamšík, ktorý mladým Domiňákom zaželal, aby sa „ športu venovali s vášňou a ten im prinášal maximum radosti.“


Najčítanejšie

Najčítanejšie