Ulice na hranie  

Ulice bez áut, premenené na bezpečný priestor pre deti. Aj tak vyzerajú jednodňové festivaly v celej Bratislave. Bohatý program, športové  aktivity a priestor na hru a zábavu. Ulice na hranie majú pred sebou posledné školy. 

V septembri pokračuje festival Ulice na hranie v celej Bratislave. My sme sa boli pozrieť na ZŠ Budatínska v Petržalke a ZŠ Biskupická v Podunajských biskupiciach. Ulice pred školami sa premenili na priestor na hranie pre všetky nielen deti, ale aj dospelých. 

“Tento festival organizujeme v rámci projektu mesto pre deti, vďaka ktorému sa snažíme zlepšiť bezpečnostnú  situáciu v okolí základných škôl. V tomto roku pracujeme na desiatich základných školách,” priblížila Lenka Kudrnová z Metropolitného inštitútu Bratislavy. 

Pri tvorbe programu vždy MIB spolupracuje aj so žiakmi. Tí navrhnú veci, ktoré by sa im páčili a ktoré by si vedeli predstaviť počas festivalu. Každá mestská časť je špecifická a špecifické musia byť aj aktivity. 

V Podunajských Biskupiciach aj v Petržalke si deti vybrali hlavne športové aktivity. Nechýbali ani umelecké workshopy, či napríklad aj kúzelníka a divadelné predstavenie. 

V  projekte mesto pre deti sa snažia robiť úpravy z hľadiska dopravy, ktoré autá či už obmedzujú z vjazdu alebo ich spomaľujú. 

Ulica na hranie má podporiť hru vonku. Dnešné deti častokrát nevedia stráviť zmysluplný čas vonku a sú zapálene do digitálnych technológii. Festival im má ukázať, aké možnosti majú okolo seba a stačí im nato obyčajná ulica. 

Ďalšia ulica na hranie čaká MČ  Ružinov a to 23.9. pred ZŠ Nevädzová a potom 1.10. v MČ Lamač na ZŠ Malokarpatské nám.

Najčítanejšie

Najčítanejšie