Topliga v malom futbale začína svoju devätnástu sezónu

Nadšenci malého futbalu sa konečne dočkali. Už budúci týždeň štartuje nová sezóna obľúbenej Topligy. Najlepší hráči sa dokážu prebojovať do výberu Bratislavy či dokonca reprezentácie. Súťaž sa pravidelne inovuje a jedna zmena čaká tímy aj v novej sezóne.

Pomaly sa blíži jeseň a s ňou začínajú rôzne športové súťaže, vrátane mini futbalovej Topligy, ktorá už o niekoľko dní otvorí svoju 19. sezónu. „Presne 11. septembra nás čakajú prvé pondelkové zápasy, následne celý týždeň budú pokračovať zápasy malého futbalu. Herné dni zostávajú rovnaké ako minulý rok, teda v pondelok, utorok a stredu sa hrá na Pasienkoch. Utorok, stredu a štvrtok na Mladej Garde,“ približuje Juraj Šupák, marketingový manažér Topligy.

Topliga je výborná tým, že je určená pre všetkých. Amatérske tímy si môžu ísť zahrať zápasy 4. ligy a hráči, ktorí to berú trochu vážnejšie, si nájdu miesto u prvoligistov.

Je o čo hrať

„Najlepší hráči sa dokážu prebojovať do výberu Bratislavy. Ten hrá v národnej lige v malom futbale Niké Superligu, odtiaľ už je iba krôčik do reprezentácie. A tí najlepší z najlepších môžu reprezentovať krajinu. Práve Slovensko sa zúčastní majstrovstiev sveta, ktoré sa konajú v Spojených arabských emirátoch,“ dopĺňa Peter Králik z vedenia Topligy. Súťaž sa pravidelne inovuje a jedna zmena čaká tímy aj v novej sezóne. Novinkou je obmedzený počet hráčov na súpiske, doteraz bol neobmedzený, teraz bude limitovaný na 25 hráčov.

Topliga v malom futbale má až 117 tímov

Tento rok sa v Bratislave zaregistrovalo 117 tímov. Stále je však otvorená možnosť pre jednotlivcov, ktorí chcú hrať, ale ešte nemajú tímy. Okamžite po rozlosovaní súťaže budú tieto kontakty poskytnuté manažérom a ozvú sa hráčom s možnosťou pripojiť sa.

19 sezón je už naozaj dlhá doba, ak všetko pôjde podľa plánov, Topliga bude v roku 2024 oslavovať už okrúhle dvadsiate narodeniny. Naša televízia bude túto futbalovú ligu mapovať aj v tejto sezóne. Takže sa opäť môžete tešiť na pravidelný prísun malého futbalu.

Najčítanejšie

Najčítanejšie