Topliga v malom futbale začína svoju devätnástu sezónu

Nadšenci malého futbalu sa konečne dočkali. Už budúci týždeň štartuje nová sezóna obľúbenej Topligy. Boli sme sa pozrieť, na čo všetko sa hráči môžu tešiť po dvoch prázdninových mesiacoch.

Pomaly sa blíži jeseň a s ňou začínajú rôzne športové súťaže, vrátane mini futbalovej Topligy, ktorá už o niekoľko dní otvorí svoju 19. sezónu.

„Presne 11. septembra nás čakajú prvé pondelkové zápasy, následne celý týždeň budú pokračovať zápasy malého futbalu. Rovnaké herné dni zostávajú ako minulý rok, teda v pondelok, utorok a stredu sa hrá na Pasienkoch. Utorok, stredu a štvrtok na Mladej Garde,“ približuje Juraj Šupák, marketingový manažér Topligy.

Topliga je výborná tým, že je určená pre všetkých. Amatérske tímy si môžu ísť zahrať zápasy 4. ligy a hráči, ktorí to berú trochu vážnejšie, si nájdu miesto u prvoligistov.

„Najlepší hráči sa dokážu prebojovať do výberu Bratislavy. Ten hrá v národnej lige v malom futbale Niké Superligu, a odtiaľ už je iba krôčik do reprezentácie. A tí najlepší z najlepších môžu reprezentovať krajinu. Práve Slovensko sa zúčastní majstrovstiev sveta, ktoré sa konajú v Spojených arabských emirátoch,“ dopĺňa Peter Králik z vedenia Topligy.

Súťaž sa pravidelne inovuje a jedna zmena čaká tímy aj v novej sezóne. Jednou z noviniek je obmedzený počet hráčov na súpiske, doteraz to bolo neobmedzené, teraz bude limitovaný na 25 hráčov.

Tento rok sa v Bratislave zaregistrovalo 117 tímov. Stále je však otvorená možnosť pre jednotlivcov, ktorí chcú hrať, ale ešte nemajú tímy. Okamžite po rozlosovaní súťaže budú tieto kontakty poskytnuté manažérom a ozvú sa hráčom s možnosťou pripojiť sa.

19 sezón je už naozaj dlhá doba, ak všetko pôjde dobre, Topliga budebv roku 2024 oslavovať dvadsiate narodeniny. 

Naša televízia bude aj v tejto sezóne pritom, a do decembra sa môžete tešiť na pravidelný prísun malého futbalu.

Najčítanejšie

Najčítanejšie