Vedeli ste že: Tanečníčky z Ostredkovej sú svetové

Dve zlaté a jedna bronzová medaila. S takýmto úspechom sa z celosvetovej tanečnej súťaže v chorvátskom meste Poreč vrátili bratislavské tanečníčky z tanečnej skupiny eM-DANCE. Čo ich spája so Základnou školou na Ostredkovej ulici v Ružinove?

eM-DANCE

Tanečníčky z eM-DANCE žnú jeden úspech za druhým. Po úspešnej slovenskej klasifikácii sa pod vedením choreografky a pedagogičky Moniky Nemcovej vydali v máji na prestížne medzinárodné finále DanceStar 2023 Worlds Masters do chorvátskeho mesta Poreč. Hanbu veru neurobli. Práve naopak. Ich stvárnenie prepracovaných lyrických choreografii Stand By Me a Wake Up! zaujalo odbornú porotu natoľko, že Slovenkám vynieslo umiestnenia na prvých priečkach v daných kategóriách.

Z bronzu sa tešili tanečníčky, ktoré účinkujú v choreografii Unwanted Childhood, choreografie Lollipops a Rhythm Is a Dancer si vybojovali síce nepopulárne, ale stále skvelé štvrté miesta. Piate miesto v porotcovskom rebríčku obsadila choreografia All Eyes On Me. Slovenské dievčatá si pritom zmerali sily so skutočnými tanečnými profesionálmi a presvedčili, že patria medzi svetovú špičku. Veď v samotnom finále súťažilo viac než 7 000 tanečníkov až z 22 krajín sveta, vrátane Rakúska, Nemecka, Slovinska, Estónska, Filipín, Juhoafrickej republiky, Cypru, Rumunska či Zimbabwe.

Tanečná skupina eM-DANCE

A čo ich spája s Ružinovom? Tanečná skupina eM-DANCE vznikla v septembri 2014 na elokovanom pracovisku súkromnej umeleckej školy, na Základnej škole Ostredková. Tanečná skupina sa venuje prevažne moderným tanečným technikám, disco dance, show dance a lyrical dance. V súčasnosti tanečnú skupinu tvorí takmer 40 aktívnych členov – tanečníc vo veku od 10 do 21 rokov. 

Najčítanejšie

Najčítanejšie