V Malackách začali stavať novú promenádu

V meste Malacky sa rozhodli realizovať významný urbanistický projekt obnovy, ktorý nakoniec spojí Pezinskú ulicu s novým športovým štadiónom. Plánovaný projekt promenády sa nachádza na území bývalej píly, ktorá je momentálne v procese premeny. Tieto informácie zverejnil primátor Malaciek, Juraj Říha, na svojej Facebookovej stránke.

„Zahájili sme výstavbu novej promenády na mieste bývalej píly, ktorá v budúcnosti spojí Pezinskú ulicu s novým športovým komplexom,“ uviedol Říha. Pridal, že koordinácia tohto projektu s výstavbou športovej arény je pre mesto značným úsilím, ale tím je odhodlaný túto výzvu zvládnuť.

Eurofondy

Jedným z motívov za zahájením týchto projektov je využitie externých eurofondov, ktoré sú mestu pridelené na rozvoj infraštruktúry, ale sú obmedzené konkrétnym časovým rámcom. „Náš tím bude mať značné výzvy v koordinácii oboch výstavieb, ale chceli sme využiť externé finančné prostriedky z eurofondov, ktoré sú však obmedzené fixným dátumom,“ uviedol primátor Říha.

Moderné a atraktívne mesto

Tieto infraštruktúrne projekty predstavujú dôležitý krok k zlepšeniu mobility v meste a podpore rozvoja rekreácie a športu. Sľubujú premeniť Malacky na moderné a atraktívne mesto, kde budú mať obyvatelia i návštevníci možnosť vychutnať si prechádzky a bicyklovanie v príjemnom prostredí.

Najčítanejšie

Najčítanejšie